Розрахунок тарифів на медичні послуги та нозології

Центр “Медицина” був створений в 1998р. розпорядженням Київської міської державної адміністрації з метою надання практичної та методологічної допомоги при розрахунку тарифів на медичні послуги та нозології, а в 2005 році був реорганізований в ТОВ «Медицина ВМ». Сфери діяльності центру «Медицина ВМ»: розрахунок вартості медичних послуг та нозологій, розробка методик у сфері ціноутворення в медичній галузі та організація надання медичними закладами платних медичних послуг.  Читати більше про нас…

Базовим закладом для розробки методики по розрахунку вартості медичних послуг була Центральна районна поліклініка Шевченківського району м. Києва.Для розрахунку вартості медичної послуги за основну базову статтю вибрали фонд споживання основного персоналу по загальному та спеціальному фонду за попередній рік. Фонд споживання основного персоналу складається з фонду оплати праці, надбавок, матеріальної допомоги.

Методика розрахунку вартості нозології була створена на базі лікарні №16 м. Києва і показала достовірність розрахункових витрат з фактичними. Для розрахунку вартості лікування в стаціонарі за основну базову статтю вибрали фонд споживання основного персоналу по загальному та спеціальному фонду за попередній рік. Для розрахунку вартості одного дня перебування пацієнтів в стаціонарі (проживання і харчування) прийнято за основну базу – площу, а для розрахунку вартості лікування пацієнта прийнято за основну базу – статтю фонд споживання основного персоналу.

Методики дають можливість розраховувати ціни на медичні послуги, які відповідають потребам закладу і дають механізм розподілу коштів. Розрахунки тарифів на медичні послуги та нозології проводяться ТОВ «Медицина ВМ» виходячи з матеріальних, господарчих та інших витрат кожного конкретного медичного закладу і на інші медичні заклади не розповсюджуються.

Розраховані тарифи поширюються на медичні послуги, які надаються громадянам України згідно Постанови КМУ від 17 вересня 1996 р. № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти», а також іноземним громадянам та особам без громадянства, які відповідно до законодавства користуються медичною допомогою на рівні з громадянами України.

Розрахунки тарифів на медичні послуги проводяться згідно «Методики розрахунку цін на медичні послуги в медичних закладах, санаторно-курортних підприємствах, страхових компаніях та інших медичних структурах», яка зареєстрована в управлінні юстиції в м.Києві 22 жовтня 1998р. за №49/114.

Розрахунки тарифів по нозологіям проводяться згідно Міжнародній статистичній класифікації хвороб МКХ-10 та «Методики розрахунку тарифів по нозологіям», яка зареєстрована в Київському міському управлінні юстиції 24 липня 2000р. за №78/270.

Державною інспекцією контролю за цінами України, Податковою інспекцією України та іншими контролюючими органами проводились перевірки діяльності медичних закладів по формуванню тарифів. Порушень в розрахунках не виявлено.